Opis projektu

Rowerem przez Beskidy

BRENNA I OKOLICE, TRASY MTB
10 propozycji tras – wycieczek na rowerze górskim w okolicach Brennej zostało opracowanych w ramach projektu „ROWEREM PRZEZ BESKIDY”.
Są to autorskie propozycje wycieczek i nie stanowią wytyczonych szlaków rowerowych, choć w niektórych przypadkach pokrywają się z przebiegiem znakowanych tras. Trasy stanowią rozwinięcie i uzupełnienie tras MTB w okolicach Ustronia i Istebnej
W naszych propozycjach każdy znajdzie coś dla siebie:
- bardzo łatwe i łatwe trasy po bulwarach nadrzecznych to propozycja dla rodzin z dziećmi, oraz dla początkujących i mniej wytrenowanych kolarzy
- średnio trudne i trudne dla tych, którzy wybiorą się w okolice Równicy, Kotarza, Starego Gronia, Grabowej
- trasy bardzo trudne, wymagające świetnej kondycji i niezłych umiejętności technicznych jak chociażby wycieczka górami dookoła Brennej, czy wycieczki na Skrzyczne i Błatnią.
Skala trudności zastosowana przez autorów opracowania do opisywania stopnia trudności poszczególnych tras jest skalą zalecaną przez UCI (Międzynarodową Unię Kolarską) i stosowaną przez większość organizatorów zawodów MTB w Polsce i Europie. Skala uwzględnia takie parametry trasy jak: długość, suma przewyższeń, rodzaj nawierzchni oraz trudności techniczne. Należy jednak pamiętać, że po opadach deszczu, śniegu, we mgle, przy gwałtownych spadkach temperatury stopień trudności wzrasta gwałtownie, zwłaszcza w wyższych partiach Beskidów. Trzeba również pamiętać o innych „niespodziankach”, które mogą nas spotkać na trasie jak np. wiatrołomy czy zrywki drewna mogące poważnie utrudnić przejazd leśnymi drogami.
Mamy nadzieję, że wspaniałe beskidzkie widoki, urokliwe trasy i przyjaźni ludzie osłodzą wszystkim litry wylanego potu, oraz skłonią do powrotu z rowerem do Brennej i okolic na kolejne wyprawy.

 

 Product management:

- profesjonalne materiały do opracowania drukowanej turystycznej mapy szlaków rowerowych
- fachowe teksty i materiały na ulotkę promocyjną
- zapewnienie profesjonalnego programu studytour do centrum MTB Single track Moravský Kras
- profesjonalna korekta w ramach rozszerzenia strony internetowej www.mtbbeskydy.cz
- kompleksowe konsultacje specjalistyczne i fachowy nadzór nad produktem
- zagwarantowanie powiązania produktów utworzonych w ramach projektu z już istniejącymi produktami w regionie.

 

Studium Single track Beskid Cieszyński

Studium zakładające pilotażowy start działań prowadzących do wzbogacenia produktu MTB w Beskidzie Cieszyńskim. Wzbogacenie/inowatywność tego produktu polegać będzie na wykorzystaniu bogactwa warunków przyrodniczych i historycznych do spędzania wolnego czasu.
Single track to wąskie, naturalne ścieżki, zaprojektowane i wybudowane według specjalnej i latami sprawdzonej metody. Dzięki temu Single track jest  kompleksowym produktem, przeznaczonym do wypoczynku na łonie natury. Single track to jednokierunkowa ścieżka dla rowerów górskich. Ścieżki te, z wyczuciem wkomponowane w naturę, zapewnią prawdziwą zabawę.

 

 

 

 

Projekt "Rowerem przez Beskidy" współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Program Interreg V-A Republika Czeska-Polska w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko i budżetu państwa RP.

 

 

Projekt  „Na kole přes Beskydy” spolufinancovaný z prostředků Evropského Fondu pro Regionální Rozvoj - Programu Interreg V-A Česká republika - Polsko v rámci Fondu mikroprojektů Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko a státního rozpočtu PR